Wczytuję dane...
Polityka prywatności

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym jak będą przetwarzane Twoje dane osobowe jest Firma Handlowa Drążkowiak Przemysław z siedzibą w Przeźmierowo Ul. Dolina 69, który jest właścicielem sklepu internetowego dostępnego pod adresem iplecaki.pl

Dane do kontaktu:

mail: sklepiplecaki@gmail.com 

tel. 601196718

Dane osobowe otrzymaliśmy w momencie rejestracji lub dokonania zakupy na naszej stronie internetowej lub w późniejszym etapie korzystania ze strony internetowej.

Cele przetwarzania danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe w następujących celach:

- wykonania umowy zawartej w trakcie dokonania zakupy (złożenia zamówienia oraz jego realizacja),

- umożliwienia dokonania zamówienia, płatności oraz jej obsługi,

- realizacji wysyłki zamówienia w wybrany przez Klienta sposób oraz jej obsługi,

- założenia i zarządzania kontem oraz obsługi konta Klienta, transakcji i problemów technicznych,

- obsługi reklamacji w momencie jej złożenia,

- obsługi zapytań i zgłoszeń, które są do nas kierowane poprzez na przykład formularz kontaktowy dostępny na stronie, drogą mailową oraz telefoniczną,

- kontaktowania się z Klientem w celu prawidłowego wykonania umowy,

- podatkowych i rachunkowych zgodnie z przepisami prawa,

- monitorowanie aktywności Klienta oraz innych użytkowników strony obejmujących np.: wyszukanie słów kluczowych, zamieszczanie ofert promocyjnych oraz przygotowanie działań marketingowych w tym dopasowanie treści reklam zgodnie z treściami przeglądanymi przez użytkowników strony,

- zabezpieczenie bezpieczeństwa świadczonych przez nas usług, w tym usług świadczonych droga elektroniczną,

- prowadzenie analiz pod kątem poprawności działania strony oraz jej napraw, a także dopasowania treści i ofert promocyjnych zgodnie z aktywnością użytkowników,

- organizacji konkursów, promocji oraz programów lojalnościowych,

- prowadzenie analiz statystycznych,

- przechowywanie w celach archiwizacyjnych,

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych możesz wycofać w każdym momencie. Dane osobowe będziemy przetwarzać do momentu wycofania zgody na ich przetwarzanie.

Kategorię danych i konsekwencje ich braku

Podanie następujących danych jest wymogiem koniecznym do świadczenia umowy oraz korzystania z usług:

- adres e-mail,

-hasło,

-imię,

-nazwisko,

-adres,

-numer telefonu  

-nazwa firmy i numer NIP w chwili żądania wystawienia faktury Vat

Konsekwencją braku podania danych jest niemożliwość zawarcia umowy, wykonania usługi złożenia i realizacji zamówienia oraz korzystania ze sklepu internetowego. W celach podatkowych lub rachunkowych możemy zwrócić się z prośbą o podanie innych danych w tym numeru konta bankowego. Podanie wszystkich danych jest dobrowolne.

Prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych

Klientowi przysługuje prawo żądania dostępu do treści jego danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych. W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie zgody Klienta, ma on prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Klient i użytkownik strony ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych przez ogólne rozporządzenie o ochronie danych, a w szczególności na podstawie art. 77 tego rozporządzenia, czyli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowy.

Przekazywanie danych osobowych

Dane osobowe w trakcie ich przetwarzania są przekazywane innym odbiorcom w celu realizacji umowy dokonania płatności do dostawców usług płatniczych w tym:

-PayU Spółka Akcyjna

-Payeezy First Data Polska S.A. 

jako administratorowi danych w celu realizacji i obsługi transakcji

oraz realizacji wysyłki do firm świadczących usługi kurierskie

-DPD Polska Sp. z o.o.

-Poczta Polska S.A.

-Inpost Sp z o.o..

Wszystkie dane osobowe będę przekazywana do w/w odbiorców zgodnie z wyborem sposobu płatności i dostawy wskazanego przez Klienta w trakcie dokonywania zamówienia.

Dane osobowe są przekazywane także podmiotom wspierającym stronę internetową w świadczeniu usług drogą elektroniczną i wspomagają obsługę strony internetowej oraz użytkowników w ramach zabezpieczenia strony, wsparcia technicznego, badań i analiz strony oraz przygotowania działań marketingowych i promocyjnych.

Dane osobowe są przekazywane także firmie zajmującej się kompleksową obsługą rachunkowości naszej firmy (dot. tylko osób którzy wybrali fakturę vat jako dowód zakupu)

Dane osobowe będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy do Google LLC w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych.

Okresy przechowywania danych osobowych

Dane osobowe przechowywane są przez okres obowiązywania zawartej umowy w celu korzystania ze strony internetowej, a także po jej zakończeniu w celach dochodzenia roszczeń związku z wykonaniem umowy, wykonania obowiązków z przepisów prawnych w tym rachunkowych oraz podatkowych, statystycznym i archiwizacyjnym. Dane osobowe do celów marketingowych przechowywane są do momentu wycofania zgody na ich przetwarzanie. W celach podatkowych i rachunkowych dane osobowe przetwarzane są przez okres, którym zobowiązani jesteśmy do przechowywania danych i dokumentów przez wymogi prawne.

Zasady opisane w dokumencie mają zastosowanie od 25 maja 2018 roku i mogą ulec zmianie związku ze zmianami w przepisach.