Wczytuję dane...

Jaki wybrać plecak dla dziewczyn? Krótki poradnik dla rodziców!

Plecak dla dziewczynkiKażdy rodzic chciałby, żeby jego córeczka była doskonale przygotowana do pierwszego dnia szkoły. Nic w tym dziwnego. Właściwe przygotowanie pozwala zmniejszyć odczuwany stres, więc dziecko może poczuć się pewniej i śmielej ruszyć na spotkanie nowej przygody. Podstawowe wyposażenie szkolne to dobrze dopasowany plecak. Jak go wybrać? Jaki wybrać plecak dla dziewczyny?

Wzór i kolor

Przede wszystkim należy kierować się wzorem i kolorem plecaka. Nie ma tutaj jednej odpowiedzi na pytanie o to, jaki będzie najlepszy. Po prostu trzeba znać upodobania dziewczynki lub zapytać ją o zdanie. Najbardziej popularne są plecaki w odcieniach różu i fioletu z ulubionymi postaciami z bajek lub zwierzątkami. Bez trudu można też znaleźć plecaki w kolorze delikatnego błękitu lub mięty. Starszym dziewczynkom mogą spodobać się plecaki w odcieniu stonowanej szarości. Jeśli chodzi o wzornictwo to właściwie istnieje pełna dowolność. Każdy powinien kierować się własnym gustem. Równocześnie warto mieć na względzie inne gadżety niezbędne w szkole np. piórnik lub worek na kapcie. Możliwość dopasowania ich wzorem i kolorem do plecaka jest dodatkowym atutem, bo umożliwia stworzenie kompletu, który się wyróżnia.

Ważne są detale

Bardzo istotne jest zwracanie uwagi na szczegóły wykończenie plecaka. Znaczenie mają dodatkowe kieszonki i schowki. Dobrze też, jeśli przy zamkach błyskawicznych są umieszczone pullery, które ułatwiają ich otwieranie i zamykanie. Powinny one odpowiadać tematycznie motywowi umieszczonemu na samym plecaku. Dzięki temu cały jego wygląd jest spójny i dopracowany. Takie drobne gadżety są też przyjemne dla oka.

Kieszenie i pojemność

Plecak przede wszystkim służy do przenoszenia rzeczy. To oczywiste. Musi, więc być jak najbardziej praktyczny. Pod tym kątem ważna jest nie tylko jego pojemność, ale też kieszenie, które umożliwiają utrzymanie ładu i porządku wewnątrz torby. Dzięki nim wszystkie drobiazgi mogą mieć swoje stałe miejsce. To najlepszy sposób na zabezpieczenie portfela, legitymacji szkolnej czy kluczy do domu. Zewnętrzne kieszenie doskonale nadają się do przenoszenia w nich butelek i bidonów. Dzięki temu nawet, jeśli coś się wyleje to nie zabrudzi książek i zeszytów. Kieszenie wewnętrzne ułatwiają oddzielenie od siebie książek z różnych przedmiotów, co może być pomocne dla najmłodszych dzieci.

Sposób noszenia

Plecaki dla najmłodszych dziewczynek mogą być wyposażone w kółka. Pozwala to na ciągnięcie ich jak walizkę. Nie obciążają kręgosłupa i nie zmuszają dziewczynki do dźwigania ciężarów. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim u dziewczynek z pierwszej i drugiej klasy. To właśnie one potrzebują szczególnego wsparcia w tym trudnym czasie. Dodatkowym atutem może być specjalny pas piersiowy. Dzięki niemu plecak nosi się bardziej stabilnie, a jego ciężar lepiej rozkłada się nie tylko na plecy, ale także na barki i ramiona dziecka. W przypadku drobnych dzieci warto też upewnić się, że ramiona plecaka są regulowane, a ich najkrótsze ustawienie umożliwia wygodne i swobodne noszenie torby.