Wczytuję dane...

Plecak na kółkach czy zwykły?

Plecak na kółkach czy zwykły?

Coraz większa liczba rodziców jest świadoma, że tradycyjny plecak dziecięcy wypełniony po brzegi książkami i zeszytami stanowi poważne obciążenie dla kręgosłupa młodego człowieka. A gdyby tak, zamiast klasycznego tornistra sięgnąć po nowocześniejsze rozwiązanie na kółkach? Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zakupem takiego modelu, zachęcamy Cię do przeczytania poniższego poradnika. Dowiesz się z niego, czym grozi noszenie zbyt ciężkiego plecaka, a także, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając nowoczesny tornister na kółkach.

Ile powinien ważyć szkolny plecak?

Trudno znaleźć przepisy określające gabaryty tornistra szkolnego. Zdaniem ekspertów waga plecaka z wyposażeniem nie powinna przekraczać dziesięciu procent masy ciała. To oznacza, że dziecko ważące trzydzieści kilogramów nie powinno nosić na plecach więcej niż trzy kilogramy. Tymczasem lekarze alarmują, że wielu uczniów jest systematycznie nadmiernie obciążana. O tym, dlaczego zbyt ciężkie plecaki są niebezpieczne dla dzieci, przeczytasz w dalszej części tekstu.

Z jakimi skutkami może wiązać się noszenie zbyt ciężkiego tornistra?

Nie od dzisiaj wiadomo, że regularne dźwiganie ciężaru niedostosowanego do masy ciała niekorzystnie odbija się na zdrowiu. Przede wszystkim tacy uczniowie są zmęczeni i zmagają się z dokuczliwymi bólami ramion, pleców i bioder, które utrudniają im skoncentrowanie się na nauce. Zbyt ciężki tornister może też być przyczyną zmian przeciążeniowych kręgosłupa. W ten sposób stopniowo rozwijają się patologie stawów międzykręgowych, którym wraz z upływem czasu mogą towarzyszyć takie objawy jak ból promieniujący do kończyn dolnych, zaniki mięśniowe, a nawet niedowłady. To wystarczające argumenty, aby zwrócić uwagę, ile waży plecak dla pierwszaka i czy jego codzienne noszenie na plecach nie wyrządzi dziecku krzywdy.

Nowoczesne plecaki szkolne na kółkach – czym się wyróżniają?

Tornistry ze stelażem spotykają się z coraz większym zainteresowaniem ze strony rodziców. Plecaki szkolne na kółkach dla dzieci pozwalają w prosty sposób rozwiązać problemy związane z regularnym dźwiganiem książek, zeszytów oraz wielu innych elementów ekwipunku. Malcowi znacznie łatwiej jest ciągnąć rzeczy czy zabrać je ze sobą do pociągu lub autobusu. Uczniowie z całą pewnością docenią to praktyczne i przydatne rozwiązanie. Modele z kołami to świetna alternatywa dla młodych ludzi, którym przeszkadzają tradycyjne, ciężkie plecaki noszone na plecach. Większość z nich ma regulowaną rączkę, którą można z łatwością dopasować do wzrostu użytkownika.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tornister na kółkach dla dziecka?

Jeśli Twoja pociecha musi nosić sporą ilość przedmiotów, których waga przekracza dopuszczalną do jej wieku normę, tanie plecaki dziecięce na kółkach wydają się idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję co do zakupu, zwróć uwagę na wykonanie tornistra oraz jakość zastosowanych materiałów. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na wybór modelu wielofunkcyjnego, który będzie mógł także być noszony na plecach. Wcześniej koniecznie sprawdź, czy wybrany przez Ciebie plecak ma odpowiednie usztywnienie oraz wyprofilowanie. Nie bez znaczenia jest także teleskopowa rączka oraz stelaż, który powinien być solidny, trwały i wytrzymały.

Zapewnij dziecku komfort podczas drogi do szkoły – zajrzyj na iplecaki.pl!

Tradycyjne tornistry, które stanowią zbyt duży ciężar dla uczniów, są częstą przyczynę wad postawy i innych problemów ze zdrowiem. Jeśli chcesz odciążyć dziecko i zagwarantować mu większą wygodę w trakcie drogi do szkoły, zachęcamy Cię do zapoznania z ofertą przygotowaną przez sklep internetowy iplecaki.pl. U nas znajdziesz plecaki na kółkach dla dziewczynek i dla chłopców dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach oraz kolorach. W asortymencie mamy modele przeznaczone dla starszych i młodszych dzieci, które uchronią Twoją pociechę przed skrzywieniem kręgosłupa spowodowanym codziennym dźwiganiem książek, zeszytów i pozostałych przyborów szkolnych.